Kategorie: Aktuality

PRVNÍ OFICIÁLNÍ SETKÁNÍ JE ZA NÁMI

Pořadatelé a partneři festivalu se sešli 16. 10. 2017 na Společenském večírku k letošnímu ročníku. Pro více informací a tiskovou zprávu ke stažení čtěte dále.PRVNÍ OFICIÁLNÍ SETKÁNÍ JE ZA NÁMI

První událostí festivalového roku je Společenský večírek, který se letos odehrál 16. 10. 2017 v Divadle na Orlí. Hned na začátku představili studenti Janáčkovy akademie múzických umění, kteří tvoří uměleckou sekci festivalu, krátkou divadelní performance. Ta přiblížila téma letošního festivalu Losing Ground. To je chápáno jako: “Životní situace, kdy jsme nuceni potlačit strach a nelpět na zažitých postupech či názorech. Tento motiv je chápan pozitivně jako rozvoj naší osobnosti skrze bourání starých a hledání nových hodnot v rychle se měnícím a rozvíjejícím světě. Téma nám budou přibližovat tři postavy, a sice Příroda, Kultura a Budoucnost.”

Slova se pak ujal již tradičně studentský koordinátor, kterým byl letos zvolen Stano Čaban. V mysliveckém oblečku, který byl součástí preformance přivítal všechny ve svém novém revíru. Slova se dočkal i ředitel celého festival pan prof. Mgr. Petr Oslzlý. Poté byl všem, kteří na setkání dorazili představen plakát a vizuální podoba 28. ročníku, kterou vytvořila studentka Ateliéru scénografie Lenka Řezníčková. Více informací o této akci najdete v naší tiskové zprávě. 

Děkujeme všem sponzorům a partnerům za účast a budeme se těšit na dalších festivalových akcích!  

Tisková zpráva

Frederika H.

#ENC18

print Formát pro tisk